Veron Reklam Bilişim Veron Reklam Bilişim
Anasayfa » E-Mail Marketing

E-Mail Marketing

E-posta pazarlama, çeşitli pazarlama mesajlarının hedef kitleye e-posta yolu ile iletilmesine verilen isimdir. İnternet kullanıcılarının yarısından fazlası, e-postalarını her gün kontrol etmektedir. Online pazarlama kanallarında, arama motoru pazarlama (SEM), dan sonra ikinci etkin tanıtım biçimidir.

E-posta hızlı, ücretsiz ve kişisel bir kullanım amacı olduğundan, en etkili ulaşım aracıdır. E-posta pazarlama aşağıdaki amaçlarla yapılabilir :

Avantajları

Spam ve İzinli Pazarlama

E-posta pazarlama ile sıklıkla karıştırılan bu kavramda, toplu mail (spam) gönderilir. Bu şekilde gönderilerle, size ait olmayan ve profillendirilmemiş milyonlarca e-mail adresine rastgele mail gönderilmektedir. Ancak günümüzde geliştirilen e-mail sağlayıcılarının teknikleri ile bu tür gönderiler, çoğunlukla spam filtrelerine takılmaktadır.

İzinli mail gönderimleri ise, mail sahibi tarafından, göndericiye izin verilmesi ve bu kapsamda maillerin alınması esasına dayanır. İzinli pazarlama ile yapılan gönderilerin başarı ve dönüşüm oranları yüksek, spam filtrelerine takılma oranı ise düşüktür.

İzinli pazarlama için kullanabileceğiniz Mail Gönderim Programımızı inceleyin.

Sizi Arayalım

Detaylı bilgi mi istediniz ?
Uzman temsilcimiz sizi arasın ...


E-BÜLTEN