Site Dışı Optimizasyon Nedir?

Bir web sitesinin doğal arama sonuçlarında yükselebilmesi için, o web sitesinin dışında başka sitelerde yapılan her türlü çalışmaya, site dışı optimizasyon (off page optimisation) denir. Site dışı optimizasyon genelde link inşaası (link building) ağırlıklı olarak yapılır.

Okumaya devam et

Kalite Puanı Nedir?

Kalite Puanı; yayınlanan reklamlarda anahtar kelime ve açılış sayfalarınızın, reklamlarınızı aratan kullanıcılar ile ne kadar alakalı olduğuna bağlı olarak değişebilen bir kavramdır. Kullanıcılar için bu anahtar kelimeler ve açılış sayfaları ne kadar faydalı ve eşdeğer ise kalite puanı da bir o kadar yüksek olur. Kalite puanı yüksek olan bir reklam daha az TBM başına maliyetle daha üst sıralarda yer alabilir.

Okumaya devam et

Video Reklamlar Nedir?

Google Görüntülü Reklam Ağı ile Youtube’ da yayınlanan, tıkla – oynat biçiminde olan, açılış ve kapanış görselleri ile desteklenen Google Reklam formatıdır.

Okumaya devam et

Metin Reklamları Nedir?

Google Arama Ağı, Arama Ağı Ortakları ve İçerik Ağında yayınlanabilen temel olarak müşterileri bir web sitesine yönlendiren tıklanabilir reklamlardır.

Okumaya devam et

Google İçerik Ortakları Nedir?

İçerik ortakları Google’ın Adsense programına kayıtlı olan web sitelerini içerir. Seçmiş olduğunuz anahtar kelimelerinizle ilişkili olan sayfalarda reklamınız yayınlanır. Böylece, işinizle ilgilenen geniş bir kitleye ulaşmış olursunuz.

Okumaya devam et

Google Arama Ortakları Nedir?

Google Arama Ortakları arama sorgularında Google altyapısını kullanan arama moturu ve portalları (Mynet,e-kolay vb) içerir. Bu sayede bu sitelerden ve portallardan yapılan aramalarda Google Adwords reklamları gösterilir.

Okumaya devam et